Ministerstvo vnitra České republiky

Moderní úřad

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Sáblíková vyhrála na ME ve víceboji závod na 1500 metrů a jde do čela průběžného pořadí

Rychlobruslařka Martina Sáblíková jde na vícebojařském ME v Budapešti nečekaně do čela průběžného pořadí. Pomohl jí k tomu triumf v závodu na 1500 metrů. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru je na nejlepší cestě potřetí za sebou a celkově počtvrté v kariéře kontinentální šampionát vyhrát.

Instruktorka sportu Centra sportu MV Martina Sáblíková vyhrála v pátek závod na tři kilometry, ale předtím nezvládla ideálně pětistovku.

V nedělním závodě na 5000 metrů bude hlavní favoritkou a půjde do něj s náskokem více než čtyři sekundy na průběžně druhou Wüstovou.

Druhá Češka na startu Karolína Erbanová obsadila na patnáctistovce 16. místo a v průběžném pořadí zůstala patnáctá.