Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Metodický pokyn Řízení kvality informačních systémů veřejné správy

Metodický pokyn má sloužit jako základní návod k řízení kvality informačních systémů veřejné správy podle zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a vyhlášky č. 529/2006 Sb., o dlouhodobém řízení ISVS. 

Tyto předpisy stanoví povinnosti orgánů veřejné správy v oblasti dlouhodobého řízení ISVS, které zahrnují i řízení kvality ISVS. Nejdůležitější závěry řešení oblasti kvality - dlouhodobé cíle v oblasti kvality, požadavky na kvalitu a plán řízení kvality musí být součástí základního dokumentu dlouhodobého řízení ISVS, kterým je informační koncepce každého orgánu veřejné správy.

Právní předpisy však blíže nespecifikují, jak konkrétně mají orgány veřejné správy k řízení kvality ISVS přistupovat, existuje pouze obecné doporučení využít mezinárodně uznávané normy a metody.

Záměrem pro vydání toho metodického pokynu bylo splnění následujících cílů:

  • zvýšit kvalitu informačních systémů veřejné správy;
  • podpořit zavedení procesů řízení kvality informačních systémů veřejné správy do procesů orgánů veřejné správy;
  • připravit správce informačních systémů veřejné správy na plnění některých povinností, které vyplývají z platné legislativy v oblasti dlouhodobého řízení informačních systémů veřejné správy.

Druhou částí metodického pokynu je praktický příklad řízení kvality ISVS - pro obec s pověřeným obecním úřadem a pro obec s výkonem přenesené působnosti v základním rozsahu.

vytisknout  e-mailem