Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Resort vnitra zaplatí za datové připojení o 65 % méně než v minulosti

Ministerstvo vnitra opět dokázalo, že pomocí odpovědně vypsané veřejné zakázky může státní instituce stále výrazně snižovat náklady na svůj provoz. Během příštích dvou let zaplatí resort vnitra za datové služby 21,5 mil. Kč, zatímco za uplynulé dva roky vyšly tyto služby na 60,9 mil. Kč. Uspoří tak téměř 65 %. 

Zakázky na datové služby vnitřní komunikační sítě Etherneth vysoutěžilo Ministerstvo vnitra (MV) v rámci elektronických aukcí na fungování Komunikační infrastruktury veřejné správy. Celková  dosažená úspora za období 24 měsíců činí 39,4 mil. Kč včetně DPH, což je měsíčně 1,64 mil. „Jako ministerstvo odpovědné za státní informační technologie máme eminentní zájem na tom, aby veřejná správa fungovala efektivně a co nejlevněji. Stát musí jít příkladem a šetřit státní peníze všude tam, kde to je možné. Dokázali jsme, že to jde a že ani IT není výjimkou,“ uvedl k podepsaným smlouvám ministr vnitra Milan Chovanec.
 
Dosud zaplatilo  MV za tyto služby za dva roky 60,9 mil. Kč včetně DPH. Nově vysoutěžená hodnota 18 veřejných zakázek dosáhla na dvouleté období částky 21,5 mil. Kč. Předpokládaný začátek poskytování služeb je únor 2015. „Forma elektronických aukcí se ukázala jako správná, stejně jako se ukázalo správné rozhodnutí nesoutěžit jednoho, ale více větších i menších dodavatelů. Tento způsob výběru přinese větší konkurenci a otevření trhu v oblasti datových i hlasových služeb pro celou státní správu i samosprávu,“ doplnil náměstek ministra pro ICT Jaroslav Strouhal s tím, že následovat budou další aukce, kde očekává i další úspory.
 
Do dnešního dne podepsalo MV smlouvy na celkem 18 veřejných zakázek na služby Komunikační infrastruktury veřejné správy, konkrétně na datové služby vnitřní sítě Ethernet. MV smlouvy podepsalo s pěti dodavateli:
 
  • ha-vel internet (3 veřejné zakázky)
  • České Radiokomunikace (1 veřejná zakázka)
  • Dial Telecom (1 veřejná zakázka)
  • GTS Czech (3 veřejné zakázky)
  • T-mobile (10 veřejných zakázek)
 
 
Petra Kučerová
zástupkyně ředitelky odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem