Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reakce Ministerstva vnitra na článek Lidových novin

Reakce Ministerstva vnitra na článek Lidových novin - "Kabinet odborníků se utrhl. Fischer, Toman a Pecina rozdali rekordní prémie" 

Ministerstvo vnitra reaguje na článek Lidových novin ze dne 27. ledna 2014 "Kabinet odborníků se utrhl. Fischer, Toman a Pecina rozdali rekordní prémie". V něm autoři článku bez jakéhokoliv opodstatnění nepravdivě uvádí, že ministr vnitra Martin Pecina rozdal rekordní prémie. Přiložená tabulka jednak dokládá, že kritizovanou odměnu (v článku je uvedeno: "Manager" z vnitra bral za 2 měsíce 322 tisíc) neuděloval ministr vnitra Martin Pecina, ale jeho předchůdce Jan Kubice.
 
Také je z ní patrné, že nejvyšší odměnu (tedy 275 tisíc Kč za šest odpracovaných měsíců) udělil Jan Kubice. Průměrně celková výše odměn u vedoucích pracovníků činila za minulého ministra vnitra 104 tisíce Kč. Ministr vnitra Martin Pecina naopak snížil průměr udělovaných odměn pro vedoucí pracovníky o víc jak 11 tisíc Kč a celkem rozdal na odměnách o půl milionu korun méně než Kubice. Odměny nebyly v žádném případě rozdávány bez rozmyslu a plošně, ale jen za mimořádné plnění pracovních úkolů.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem