Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rakouský velvyslanec ocenil úsilí ČR v boji proti drogám

Spolupráce v oblasti boje proti drogám či v problematice energetické bezpečnosti a migrace byly hlavními tématy dnešního setkání ministra vnitra Milana Chovance s velvyslancem Rakouské republiky v ČR Ferdinandem Trauttmansdorffem.  

„Velmi nás mrzí, že se Česká republika stala výrazným výrobcem pervitinu, respektive crystalu. Hlavním odběratelem této drogy je Spolková republika Německo (především Bavorsko a Sasko), velké množství jí směřuje i do Rakouska,“ řekl na úvod pracovního setkání ministr Chovanec a uvedl: „Na drogové scéně začínáme měnit politiku směrem k restrikci, chceme zde výrazně posílit policii a znásobit její úsilí.“ Rakouský velvyslanec poděkoval ministru Chovancovi, že si oblast drog stanovil jako svoji prioritu, a ocenil, s jakou intenzitou se česká strana této problematice věnuje. Milan Chovanec na závěr jednání dodal: „Boj proti drogám bez mezinárodní policejní spolupráce není možný.“
 
 
Ministr Chovanec i velvyslanec Trauttmansdorff se shodli, že spolupráce mezi orgány české a rakouské policie probíhá na velmi dobré úrovni. Mimo jiné se v současné době finalizuje podoba nové mezinárodní smlouvy o policejní spolupráci mezi oběma státy. Ta by měla ještě více zefektivnit spolupráci policejních a celních orgánů, např. rozšířením možnosti nasazení policistů na území druhého státu.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem