Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Projekt „Dítě v ohrožení“ napomohl k nalezení již 69 pohřešovaných dětí

Celkem 69 dětí vypátrali policisté ve spolupráci s veřejností díky mediálním partnerům v rámci projektu Ministerstva vnitra – Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech (NKMPPD). Na projektu, který byl spuštěn v roce 2010, spolupracuje celkem deset subjektů mediálních a jeden soukromý. S výsledky této spolupráce seznámili novináře zástupci Ministerstva vnitra na tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek 7. června 2012.  

„Chtěl bych veřejně poděkovat všem našim partnerům, díky kterým veřejnost pomáhá při pátrání po pohřešovaných dětech, “ řekl na úvod 1. náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Hruška. Představil také aktualizovanou webovou stránku www.pomoztemenajit.cz, na níž mohou občané nalézt mimo jiné informace o aktuálním pátrání.
 
„Koordinační mechanismus není určen pro dobrovolné útěky z domova nebo ústavního zařízení. Policie vždy posoudí okolnosti případu a do systému zařazuje hlavně děti, které jsou z různých důvodů ohroženy na životě,“ vysvětlila ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová.
 
Součástí programu by se v budoucnu měly stát také SMS zprávy, které by mohly být lokálně rozesílány v místě, kde se dítě ztratilo. „Jednání s jedním z mobilních operátorů o zasílání informačních SMS je ve fázi dokončování technického řešení a zahájení zkušebního provozu,“ dodala Jitka Gjuričová.
 
NKMPPD byl vyvinut za účelem rychlého a úspěšného nalezení pohřešovaných dětí, který počítá se zapojením široké veřejnosti do pátrání a také se zajištěním potřebné psychologické podpory rodinám pohřešovaných dětí. Základem systému je pátrací činnost Policie ČR a při rozsáhlých pátracích akcích v terénu je rovněž zapojován integrovaný záchranný systém.
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR
Odkazy do noveho okna

f_02

Jaroslav Hruška, první náměstek ministra... 

Detailní náhled

f_03

Jitka Gjuričová, ředitelka odboru preven... 

Detailní náhled

f_04

plk. Martin Červíček, náměstek policejní... 

Detailní náhled

f_09

Tisková konference  

Detailní náhled

f_10

Jaroslav Hruška, Jitka Gjuričová, Martin... 

Detailní náhled

f_11

Jitka Gjuričová a Martin Červíček na tis... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem