Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení ministra vnitra ke jmenování Michala Moroze náměstkem

Chci zabránit dalším mediálním spekulacím o tom, čí nominant je náměstek pro strategie a programové řízení Michal Moroz, které vedení ministerstva zdržují od práce na klíčových úkolech těchto dní: Přípravě rozpočtu na rok 2011 sníženého o 5 miliard korun a nastartování úspěšného boje proti korupci. 

Proto prohlašuji, že využívám svého práva ministra jmenovat své náměstky a od této chvíle je Michal Moroz, který kvalitně pracoval na ministerstvu za ministra Martina Peciny, mým nestranickým nominantem .
 
Michal Moroz má přístup k utajovaným informacím pro stupeň utajení vyhrazené. A požádal si o prověrku na stupeň tajné, aby rozptýlil pochybnosti o své bezpečnostní způsobilosti.
Je odborníkem na bezpečnostní problematiku, zabýval se mj. odhalováním pojišťovacích podvodů, padělaného zboží, korupce a zaměstnanecké kriminality. Byl předsedou prestižního sdružení bezpečnostních profesionálů ASIS a jeho zkušenosti ze soukromého sektoru mohou přinést nový a neotřelý pohled na problémy, na které budu se svým týmem v čele ministerstva vnitra narážet.
 
Navíc musím potvrdit, že za měsíc intenzivních příprav nové koncepce ministerstva vnitra i za první týden jeho fungování na ministerstvu v pozici mnou jmenovaného náměstka jsem s jeho prací maximálně spokojen, takže nevidím v tuto chvíli žádný důvod, proč by Michal Moroz neměl působit ve vedení MV ČR.
 
Michal Moroz před nástupem na ministerstvo vnitra odstoupil ze všech exekutivních funkcí ve svých firmách, které v tuto chvíli prodává. Změny ve veřejně přístupném obchodním rejstříku jsou zaznamenávány se zpožděním, proto některá média nesmyslně spekulují o tom, že tento krok nebyl učiněn.
 
Toto mé rozhodnutí považuji za další krok k odpolitizování ministerstva vnitra.
 
 
V Praze, dne 20. července 2010  
 
                                                                           Mgr. Radek John
                                                                               ministr vnitra

 

vytisknout  e-mailem