Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled cestovních opatření sousedních států (COVID-19)

aktualizace k 18. květnu 2020, 15:00 

English English version

Ministerstvo vnitra ČR upozorňuje, že následující informace jsou pouze orientační. Z důvodu neustále se měnící situace nejsme schopni garantovat aktuálnost všech poskytnutých informací.

  

Sousední země:
Německo vlajka-DE_-_104-68.jpg

Německo znovuzavedlo kontroly na vnitřních hranicích dne 16. března 2020, které nyní postupně uvolňuje. V okolí německo-české hranice i nadále probíhají policejní kontroly v příhraničí (30 km od hranice). Vstup do země je i nadále povolen pouze v nezbytných případech: osoby s legálním pobytem, přeshraniční pracovníci, přeprava zboží, rodinné důvody, zdravotní zákrok, apod. Přeshraniční pracovníci se při vstupu do země musí prokazovat potvrzením. Rozdílná praxe může platit u karanténních opatření (v tomto případě je potřeba ověřit informace na stránkách jednotlivých spolkových republik).

Více informací zde a zde.

Rakousko vlajka-AT_-_104-68.jpg
Rakousko znovuzavedlo kontroly na hranicích s ČR dne 10. 4. Od 17. 5. jsou kontroly na rakousko-české hranici prováděny pouze namátkově. Vstup do Rakouska je i nadále povolen pouze s certifikátem o bezinfekčnosti ne starší než 4 dny (výjimku mají přeshraniční pracovníci, přeprava zboží, transit, atd.). Přeshraniční pracovníci se při vstupu do země musí prokazovat potvrzením.

Více informací zde a zde.
Polsko vlajka-PL_-_104-68.jpg
Od 15. 3. znovuzavedlo hraniční kontroly na všech vnitřních hranicích. Vstup do země mají všichni cizinci zakázán (výjimky: osoby s legálním pobytem, přeshraniční pracovníci, přeprava zboží, apod.). Všechny osoby vstupující do země musí do 14 denní karantény. Nově se karanténní pravidla nevztahují na přeshraniční pracovníky. Všechny osoby, kterým je povolený vstup, musí na hranici předložit vyplněný formulář.  

Více informací zde a zde.
Slovensko vlajka-SK_-_104-68.jpg

Od 8. 4. znovuzavedlo hraniční kontroly na všech vnitřních hranicích. Vstup do země mají všichni cizinci zakázán (výjimky: osoby s legálním pobytem, přeshraniční pracovníci, přeprava zboží, apod.).  Všechny osoby vstupující do země musí do 14 denní karantény nebo předložit negativní PCR test. Výjimky z karanténních opatření se vztahují na transport zboží, přeshraniční pracovníky pracující do 30 km od hranice, apod. Speciální režim je zaveden pro přeshraniční pracovníky pracující ve zdravotním sektoru v Jihomoravském, Zlínském, Moravskoslezském, Olomouckém kraji (tedy nad 30 km od státní hranice – i tyto osoby jsou vyjmuty z povinné karantény, ale při každém překročení hranice musí disponovat negativním testem na COVID-19 ne starším než 96 hodin. Přeshraniční pracovníci se při vstupu do země musí prokazovat potvrzením.
 
Více informací zde a zde.  


Informace k cestováním opatřením dalších států:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html 

vytisknout  e-mailem