Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejním prezidentem je plk. Petr Lessy

Plk. Petr Lessy se vrací do čela Policie ČR, zároveň nabídl budoucímu ministrovi vnitra svoji rezignaci.  

„Dnešním dnem, 7. lednem 2014, jsem na základě doporučení poradní komise zrušil rozhodnutí ministra vnitra ve věcech služebního poměru č. 406/2012, kterým Jan Kubice ustanovil do funkce prezidenta brig gen. Martina Červíčka. Situace v čele policie se vyřešila a nyní je jediným policejním prezidentem plk. Petr Lessy. Brig. gen. Martin Červíček se opět stává náměstkem policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování, zůstává ve služebním poměru a zaměstnancem Policie ČR,“ oznámil ministr vnitra Martin Pecina na dnešním mimořádném tiskovém brífinku.
 
Martin Pecina upozornil, že při jmenování brig. gen. Martina Červíčka do funkce policejního prezidenta došlo k výraznému pochybení, proto mu poradní komise doporučila zrušit rozhodnutí ministra vnitra ve věcech služebního poměru č. 406/2012, kterým byl do funkce ustanoven brig gen. Martin Červíček.
 
„Tehdejší ministr vnitra Jan Kubice nezákonně odvolal brig. gen. Martina Červíčka z funkce náměstka policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování. Tuto pravomoc má pouze policejní prezident nebo jím pověřený policejní náměstek, nikoliv ministr vnitra. Proto bylo odvolání a následné jmenování brig. gen. Martina Červíčka policejním prezidentem nezákonné,“ dodal ministr vnitra.
 
Petr Lessy na tiskovém brífinku zdůraznil, že bude dělat vše proto, aby nebylo jméno Policie ČR poškozováno. Chce i nadále pokračovat v nastavených trendech. Ocenil, že dochází k navýšení početního stavu policistů. Na závěr sdělil, že na funkci policejního prezidenta nelpí a budoucímu ministru vnitra nabídne svoji rezignaci.


 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem