Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní prezident předložil ministru vnitra nový návrh organizační struktury Policejního prezidia ČR

Redukce počtu vedoucích zaměstnanců Policejního prezidia se zaměřením na podporu přímého výkonu služby a jasnou velitelskou odpovědnost jsou výsledky jednání ministra vnitra Jana Kubice s policejním prezidentem plk. Petrem Lessy. Policejní prezident tak na dnešním setkání představil ministru vnitra nový návrh organizační struktury Policejního prezidia, jehož součástí je i zrušení úseku náměstka pro řízení lidských zdrojů a podporu výkonu.  

Jedná se o pilotní projekt, od kterého se bude odvíjet i reorganizace krajských ředitelství a územních odborů,“ vysvětlil po jednání ministr vnitra s tím, že ho policejní prezident příjemně překvapil svým přístupem. Dodal, že se spolu tak shodují na podpoře přímého výkonu služby.
 
Plk. Lessy upozornil, že kromě zrušení úseku náměstka pro řízení lidských zdrojů a podporu výkonu dojde též v rámci reorganizace k zrušení  necelé stovky systemizovaných míst  Policejního prezidia. „Plánujeme také vytvoření alternativních míst, která budou určena jak pro policisty, tak i pro civilní zaměstnance,“ řekl Lessy. Dodal, že po odchodu policisty bude pozice určena pro civilního zaměstnance.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem