Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Podporu provozu a rozvoje významných informačních systémů ministerstva vnitra zajistí NAKIT

Ministerstvo vnitra uzavře na dobu 5 let rámcovou smlouvu na zajištění poskytování služeb podpory provozu a rozvoje Ekonomického informačního systému Ministerstva vnitra ("EKIS MV") a informačního systému o státní službě ("ISoSS"). Cílem je zajištění plynulého a bezpečného provozu těchto dvou významných informačních systémů. Smlouva bude uzavřena s Národní agenturou pro komunikační a informační technologie, s. p. ("NAKIT"). 

Ministerstvo vnitra se tak rozhodlo kvůli splnění požadavku na plynulé a bezpečné poskytování vybraných služeb a bezpečnost dat. NAKIT, který už tyto služby MV poskytuje na základě současné smlouvy platné do 31. 3. 2017, má v daném prostředí know how, disponuje potřebnými profesními kapacitami a ze strany Ministerstva vnitra je nad ním vykonávána kontrola.

"Případný výpadek provozu těchto informačních systémů by znamenal ohrožení nebo přímé narušení výkonu činností zabezpečovaných útvary Ministerstva vnitra ČR, tedy i činnosti bezpečnostních složek," upozornil Ivo Rosypal, ředitel odboru provozu a rozvoje EKIS Ministerstva vnitra ČR.

ISoSS je informační systém veřejné správy, jehož účelem je vedení údajů nezbytných pro správu organizačních věcí služby a služebních vztahů v rámci služebních úřadů a provádění některých úkonů podle zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě.

EKIS MV je podnikovým informačním systémem, kterým se řídí oblasti jako lidské zdroje, rozpočet, účetnictví a nákladové účetnictví ve všech organizačních složkách ministerstva včetně dvou největších bezpečnostních sborů - Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR.

vytisknout  e-mailem