Ministerstvo vnitra České republiky

eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Pauláthová pátá ve slalomu na juniorském MS

Smluvní sportovkyně Centra sportu MV Kateřina Pauláthová dosáhla skvělého výsledku ve slalomu Mistrovství světa juniorů v alpském lyžování, když obsadila výborné 5. místo.

Na Mistrovství světa juniorů v italském středisku Rocarraso se na start postavila s číslem 27. Základy úspěchu položila již v prvním kole, kdy dojela na sedmém místě. Pro druhé kolo zvolila způsob jízdy směřující k udržení první desítky, ale nakonec z toho bylo skvělé páté místo. Závody vyhrála  Rakušanka Brunnerová.

Mistrovství světa juniorů zaznamenalo v historii České republiky několik úspěchů.
Šárka Záhrobská a Filip Trejbal se stali v roce 2005 juniorskými mistry světa ve slalomu. Výsledek Kateřinu Pauláthovou řadí velmi vysoko a je příslibem pro budoucnost českého alpského lyžování.