Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oznámení o udělení statusu kvalifikované služby vytvářející důvěru službě NCA - služba ověřování kvalifikovaných elektronických podpisů a pečetí QVerify (poskytovatel: Správa základních registrů)

Dne 16. září 2022 obdrželo Ministerstvo vnitra žádost poskytovatele Správa základních registrů (IČO IČ 72054506), se sídlem Praha 3 - Žižkov, Na vápence 915/14, PSČ 130 00, o udělení statusu kvalifikované služby vytvářející důvěru pro službu "NCA - služba ověřování kvalifikovaných elektronických podpisů a pečetí QVerify" (dále jen "NCA - QVerify"), která slouží pro ověřování platnosti kvalifikovaných elektronických podpisů a pečetí. 

Poskytovatel služeb vytvářejících důvěru Správa základních registrů splnil zákonné požadavky pro udělení kvalifikovaného statusu poskytovatele služeb vytvářejících důvěru v souvislosti se službou "NCA - Qverify" a požadavky pro udělení kvalifikovaného statusu služby vytvářející důvěru pro službu "NCA - Qverify".

Ministerstvo vnitra České republiky, odbor eGovernmentu, jakožto orgán dohledu nad poskytovateli služeb vytvářejících důvěru ve smyslu čl. 17 nařízení eIDAS, udělil kvalifikovaný status poskytovatele služeb vytvářejících důvěru organizační složce státu Správa základních registrů v souvislosti se službou "NCA - Qverify" a kvalifikovaný status služby vytvářející důvěru službě "NCA - Qverify".

Kvalifikovaný status služby "NCA - Qverify" byl vyznačen v českém důvěryhodném seznamu - https://tsl.gov.cz/publ/TSL_CZ.xtsl.

  

vytisknout  e-mailem