Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oznámení o udělení statusu kvalifikované služby vytvářející důvěru službě ELDAx Q-Validation (poskytovatel: TECHNISERV IT, spol. s r. o.)

Dne 21. ledna 2022 obdrželo Ministerstvo vnitra žádost poskytovatele TECHNISERV IT, spol. s r. o., se sídlem Horní Heršpice, Brno, Traťová 574/1, PSČ 619 00, o udělení statusu kvalifikované služby vytvářející důvěru pro službu ELDAx Q-Validation. Služba ELDAx Q-Validation slouží pro ověřování platnosti kvalifikovaných elektronických podpisů a pečetí. 

Poskytovatel služeb vytvářejících důvěru TECHNISERV IT, spol. s r. o. splnil zákonné požadavky pro udělení kvalifikovaného statusu poskytovatele služeb vytvářejících důvěru v souvislosti se službou ELDAx Q-Validation a požadavky pro udělení kvalifikovaného statusu služby vytvářející důvěru pro službu ELDAx Q-Validation.

Ministerstvo vnitra České republiky, odbor eGovernmentu, jakožto orgán dohledu nad poskytovateli služeb vytvářejících důvěru ve smyslu čl. 17 nařízení eIDAS, udělil kvalifikovaný status poskytovatele služeb vytvářejících důvěru společnosti TECHNISERV IT, spol. s r. o. v souvislosti se službou ELDAx Q-Validation a kvalifikovaný status služby vytvářející důvěru službě ELDAx Q-Validation.

Kvalifikovaný status služby ELDAx Q-Validation byl vyznačen v českém důvěryhodném seznamu - https://tsl.gov.cz/publ/TSL_CZ.xtsl.

  

vytisknout  e-mailem