Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oznámení o udělení akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace (poskytovatel: Air Bank, a. s.)

Dne 9. listopadu 2020 obdrželo Ministerstvo vnitra žádost společnosti Air Bank, a. s., se sídlem: Evropská 2960/17, 160 00 Praha 6, IČO: 29045371, o udělení akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace dle § 5 zákona č. 250/2017 Sb., o elektronické identifikaci. Prostředky pro elektronickou identifikaci vydávané v rámci kvalifikovaného systému el. identifikace s úrovní záruky ZNAČNÁ: 

  • Uživatelské jméno, heslo a SMS kód nebo uživatelské jméno, heslo a aplikace My Air souhrnně označené jako "Internetové bankovnictví Air Bank".

  • Anonymní QR kód a mobilní aplikace My Air aktivovaná heslem nebo biometrií souhrnně označené jako "Mobilní aplikace My Air".
     

Společnost Air Bank, a. s., splnila zákonné požadavky pro udělení akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace.

Ministerstvo vnitra České republiky, odbor eGovernmentu, jakožto orgán příslušný k  rozhodnutí o udělení akreditace podle § 5 odst. 6 zákona č. 250/2017 Sb., udělilo rozhodnutím č. j. MV-176003-27/EG-2020 ze dne 1. března 2021 společnosti Air Bank, a. s., akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace v souvislosti s provozováním systému elektronické identifikace bankovní identita využívající výše uvedené prostředky pro elektronickou identifikaci. Uvedené rozhodnutí nabylo právní moci dne 3. března 2021.

  

vytisknout  e-mailem