Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Originalita měst a obcí: Za co může trpaslík?

Obce zařazené do třetího kola překvapují místními aktivitami.
 
Křižany
Stránky obce Křižany (Liberecký kraj, 822 obyvatel) zaujmou zachycením místního dění, například v rubrice Letní Křižanské festivaly můžete na videu zhlédnout Křižanský Mejdan. Aktivní je i občanské sdružení Křižanský trpaslík, díky kterému proběhla přehlídka školních dětských kapel a souborů Žibřidická Žabka. Přehled o místních podnikatelích získáte v části Služby a podnikatelé v obci. Speciální rubriku mají Kominíci. Stránky existují i v polské verzi, nabízejí RSS a občané mohou komunikovat v diskuzním fóru. Křižany mají profil na Facebooku. Zajímavý je geoportál, kde je možné si nechat zobrazit i historické mapy či vrstvu zajímavosti a turistika.
 
Líbeznice
Sekce na webu obce Líbeznice (Středočeský kraj, 2 477 obyvatel) Obec, Samospráva, Služby občanům, Kultura a volný čas, Užitečné informace jsou pro lepší orientaci barevně odlišeny. Starosta a místostarostové jsou podrobněji představeni. V obci probíhají akce jako Posvícení 2014 (v reportáži zachycené prostřednictvím působivých černobílých fotografií či Líbeznický koloběh, příznivci basketbalu se mohou zúčastnit Sousedské košíkové. Do rubriky Pozvánky mohou uživatelé přidat vlastní pozvánku. Užitečné jsou kontakty na řemeslníky. Nápaditě nazvaná rubrika v zápatí stránky Stále ve spojení nabízí RSS a Facebook. Občané mohou v iniciativě Oči na stopkách zasílat MMS upozorňující na nedostatky v obci.
 
Radimovice
Na webu obce Radimovice (292 obyvatel, Liberecký kraj) s minimalistickým designem oceníte rychlost, s jakou se dostanete k potřebné informaci. V rubrice O naší obci naleznete vývoj obyvatelstva od roku 1850. Ve fotogalerii kromě zachycení společenského života obce a snímků Z ptačí perspektivy objevíte i zajímavé historické snímky, například ze stavby vodovodu. Pro turisty je připravena mapa přes Google maps s vyznačenými objekty, ale i portál Geosense či vyznačení obce na Mapy.cz. V diskusním fóru na dotazy odpovídá starostka obce. Web má i polskou verzi a nabízí RSS.
 
Rapotín
Web obce Rapotín (Olomoucký kraj, 3 238 obyvatel) nabízí zjednodušenou verzi pro seniory a funkci Přečíst nahlas. Fotogalerie obsahuje zajímavé Fotoalbum z roku 1937, tyto obrázky lze poslat i jako elektronickou pohlednici. K dispozici je i Interaktivní turistická mapa. Rapotín má profil na Facebooku. V části Partnerské obceNaše společné projekty naleznete obsáhlou fotogalerii z těchto přeshraničních aktivit. Rubrika Obec a obecní úřad informuje jak o hospodaření obce, tak i o investičních a neinvestičních akcích. Zajímá vás, čím se zabývají Buldoci a co je Jesenický šnek? Odpověď najdete v rubrice Sport.
 
Sadov
Obec Sadov (1 280 obyvatel, Karlovarský kraj) zvolila pro stránky zajímavé grafické řešení. Kolem stromu jsou tak obtočené obce, které se staly součástí této municipality. Přes ikonku hromádky knih se dostanete na stránky knihovny. Turisté ocení rubriku Tipy na výlety, kde jsou rozděleny podle způsobu dopravy na Pěší výlety, Autem, vlakem, autobusem a Na kole. V části Informace OÚČasté otázky se kromě důležitých telefonních čísel a užitečných odkazů dozvíte Co dělat když? K dispozici je aplikace Záchranný kruh, interaktivní příručka první pomoci. Sadov je i na Facebooku. A odkud pochází název obce? Pravdě podobně z označení Sodau, tedy ves nad potokem.
 
Připravila Ivana Jungová
 

vytisknout  e-mailem