Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Originalita měst a obcí: Výrazný design

Dnes si představíme kandidáty na Parádní web v kategorii Městys a obce. Daly nám o sobě vědět Dolní Břežany, Opatovice nad Labem, Vrbice a Tisá. Redakce navrhla Vojkovice.
 
Dolní Břežany
Web Dolní Břežany (Středočeský kraj, 3 699 obyvatel) vtáhne do místního dění úvodními proměňujícími se obrázky. Obec využívá RSS i sociální síť Facebook. K dispozici je anglická verze stránek, i video představující Dolní Břežany má anglické titulky. Zajímavostí je, že obec nabízí vedle Aktualit z Břežan i Okénko k sousedům. Občané mohou diskutovat ve fóru, nahlásit poruchu či poškození obecního majetku, přispět do rubriky Inzerce či se seznámit s chystanými i již realizovanými projekty. Ve Fotogalerii si lze prohlédnout Břežanské proměny. Multifunkční hřiště si je možné zarezervovat online.
 
Opatovice nad Labem
Úvodní stránka Opatovice nad Labem (Pardubický kraj, 2 502 obyvatel) nabízí rozcestník Obec a její historie, Info obecního úřadu a Život v obci. Uvnitř web pracuje s výraznými modrými obdélníky. Zastupitelé jsou na fotografiích, včetně podrobnějšího představení a vizí, které chtějí prosazovat. Občané mohou využít Interaktivní mapu obce, Inzerci, Nabídku volných míst či RSS. V rubrice Zdravotnictví jsou hezky představeni lékárníci či lékaři. Výborně zpracované jsou kontakty, kde lze zjistit provozní dobu sběrného dvora i čas pravidelné relace veřejného rozhlasu.
 
Vojkovice
Úvodní stránka obce Vojkovice (Jihomoravský kraj, 1 127 obyvatel) propaguje velkým snímkem nejvýraznější akci, kterou jsou hody. Graficky vytříbený vzhled vsadil na výrazné ilustrační obrázky vystihující danou kategorii jako je například řemeslník pro rubriku Místní organizace. Obec má profil na Facebooku. Zastupitelstvo si lze prohlédnout na fotografiích. V Důležitých informacích se dozvíte Jak si vyřídit i co zaznělo během hlášení v obecním rozhlase. Místní dění zachycuje fotogalerie.
 
Vrbice
Vrbice (Ústecký kraj, 517 obyvatel) zvolily záhlaví s obrázky v kruzích, které přibližují momentky z obce i její části Vetlá. Další fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii. Speciální rozsáhlou galerii zde má i Mateřská škola. V části Kostely-Kapličky-Hřbitov je pak netradičně zařazena i Pieta – vzpomínka na naše občany (parte). Při procházení webu navigaci usnadňuje červené podbarvení rubriky, kde se právě nacházíte. Občané mohou využít diskuzní fórum. Vrbice jsou i na Facebooku.
 
Tisá
Příjemně navržený web obce Tisá (Ústecký kraj, 933 obyvatel) vystihuje charakter daného místa. Využít lze RSS kanál i anglickou či německou verzi stránek. V sloupci Nevíte, hledáte? získáte řadu užitečných informací, například Svozy odpadů, Potřebuji zaplatit, Autobusové spojení či Územní plán. Starosta obce odpovídá v diskusním fóru. Ve videogalerii si lze prohlédnout Tiské stěny i okem dronu (viz také Webový aligátor – In flagranti: Téma). V podrubrice Foto očko mohou občané zveřejnit i vlastní fotografie z Tisé a okolí. K dispozici jsou i sférické snímky či videoprůvodce Tisou a Ostrovem. Tiské stěny naleznete i na Facebooku.
 
Ivana Jungová

 

vytisknout  e-mailem