Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Veřejná správa č. 18 / 2010

Veřejná správa 18/2010Veřejná správa 18/2010
Nové číslo časopisu Veřejná správa mimo jiné přináší:
 • Rozhovor
  s Petrem Švecem, národním koordinátorem Projektu Zdravé město
  Komunikace s veřejností se stává důležitou disciplínou
  Ludmila Křížová
  V získávání finančních zdrojů jsou členové naší asociace velice úspěšní. A to nejen v investičních akcích. Aktuálně probíhá hodnocení projektů v rámci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí, kde doposud bylo dvaceti Zdravým obcím a mikroregionům uděleno více než osmnáct milionů korun na aktivity související s místní Agendou 21.

 • Konzultace
  Počet členů zastupitelstva obce
  Mgr. Jan Břeň
  Pravidla o stanovení počtu členů zastupitelstva obce jsou zakotvena v § 68 obecního zřízení. Tato pravidla se použijí rovněž při určování počtu členů zastupitelstva městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města.

 • Evropská unie
  Bezpečnost na silnicích
  Ing. Jiří Zukal
  Evropská komise zveřejnila letos v létě Plán silniční bezpečnosti EU na budoucích deset let. Ambiciózní projekt chce zavést opatření, která povedou ke snížení počtu úmrtí na evropských silnicích na polovinu.

 • Obliba alkoholu neklesá
  Ing. Jiří Zukal
  Letošní průzkum zadaný Evropskou komisí potvrdil, že Evropa je světadíl s nejvyšší spotřebou alkoholu na jednoho obyvatele. Stal se zde třetím nejvyšším rizikovým faktorem pro zdraví člověka, na svědomí má úmrtí 195 tisíc osob ročně, dvanácti procenty u mužů a dvěma procenty u žen se podílí na jejich předčasném úmrtí.

 • Přeshraniční kriminalita se nesmí vyplácet
  Italské úřady zabavily v červenci aktiva mafie v hodnotě šedesát milionů eur, zločineckému gangu s majetkem v Dubaji bylo ve Spojeném království zkonfiskováno 92,3 milionu liber. Je to jen zlomek z celkového majetku zločinců, který je v současné době možné snadno přemístit za hranice. Proto pravidla EU platná od roku 2006 dovolují členským státům konfiskovat v zahraničí majetek pocházející z trestné činnosti.

 • (ne)dobrá praxe
  Správce obce obec neoddluží
  Mgr. Lukáš Rothanzl, JUDr. Miroslav Brůna
  Správce obce je jmenován tehdy, neuskuteční-li se v obci vyhlášené volby do zastupitelstva obce pro nedostatek kandidátů na členy zastupitelstva obce, zanikne-li mandát všem členům zastupitelstva obce a na uprázdněné mandáty nenastoupí náhradníci nebo dojde-li ke sloučení obcí či k oddělení části obce.

 • Projekty
  Podpora obnovitelných zdrojů energie
  Bc. Monika Čapková
  Ve Zdravém městě Litoměřice probíhá mnoho informačních a osvětových akcí k ochraně životnímu prostředí. Město se snaží přispět i ke zvýšení povědomí o udržitelné energetice, proto se zapojilo do evropských projektů Display či Sunflower.

 • Příloha
  Mobilita seniorů a dostupnost ve městě; Tradice, současný stav a výhledy českého lázeňství

 • Heraldika
  Psáry (Středočeský kraj)

 

 

vytisknout  e-mailem