Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nařízení vlády č. 594/2006 Sb., o přepisu znaků do podoby, ve které se zobrazují v informačních systémech veřejné správy

Dne 27. 12. 2006 bylo ve Sbírce zákonů, částce 188 zveřejněno nařízení vlády č. 594/2006 Sb., o přepisu znaků do podoby, ve které se zobrazují v informačních systémech veřejné správy. Nařízení bylo novelizováno nařízením vlády č. 100/2007 Sb., zveřejněným dne 9. 5. 2007 ve Sbírce zákonů v částce 39. 

Postup přepisu dokumentů při výkonech veřejné správy předepisoval dříve Standard ISVS pro transkripci neběžných latinských znaků do znaků podle ISO Latin2. Standardizoval postupy pouze v případech, kdy byly k dispozici dokumenty psané v jiné grafické soustavě latinských znaků, než která je vymezena souborem grafických znaků podle ISO Latin 2.

Z iniciativy Ministerstva vnitra byla následně, v souvislosti se zrušením tohoto standardu, závazná pravidla postupu přepisu upravena nařízením vlády č. 594/2006 Sb., o přepisu znaků do podoby, ve které se zobrazují v informačních systémech veřejné správy. Toto nařízení bylo později novelizováno nařízením vlády č. 100/2007 Sb.

Pro informaci:

Novelizované nařízení vlády se dotýká níže uvedených změn přepisu znaků latinky z přílohy č. 1.
Oproti předchozímu nařízení se:
text „O o“ nahrazuje textem „ö Ö“,
text „Z Z nahrazuje textem „ z Z“,
Příloha č. 2 zůstává nezměněna

vytisknout  e-mailem