Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři Chovanec a Babiš se přiblížili dohodě o rozpočtu na příští rok

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes, 12. srpna 2014, jednal s ministrem financí Andrejem Babišem o konečné podobě státního rozpočtu na příští rok. Ministr Chovanec obhajoval svou vizi resortních investic i navrhované navrácení finančních prostředků policistům a hasičům. 

„Osobně jsem s průběhem jednání velmi spokojen. Na Ministerstvo financí jsme přišli s určitou pozicí a tuto pozici jsme obhájili. Naše požadavky byly uspokojeny,“ řekl Milan Chovanec, který do jednání vstupoval hlavně s požadavkem na vrácení finančních prostředků policistům a hasičům. Platy policistů a hasičů by tak mohly od příštího roku vzrůst o pět procent místo původního návrhu Ministerstva financí, který předpokládal pouze 3,5procentní růst.
 
„Tyto prostředky primárně půjdou do tarifů policistům a hasičům,“ potvrdil Milan Chovanec a dodal: „Navýšení jako kompenzaci za prostředky, o které přišli za Nečasovy vlády, jsme jim slíbili.“ Stejně tak se ministři dohodli i na investicích ve výši dvě a půl miliardy, které by měly jít na provoz resortu v příštím roce. Tato částka bude určena mimo jiné na obnovu vybavení policie a stabilizaci jejího provozu tak, aby nebyl ohrožen výkon služby.
 
„Jsme připraveni s panem ministrem Babišem uzavřít konečnou dohodu o podobě rozpočtu na příští rok již během srpna,“ avizoval po jednání Milan Chovanec.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem