Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra požádal rektora Policejní akademie o vysvětlení jeho kroků

Ministerstvo vnitra s obavami sleduje kroky vedení Policejní akademie a řadu prohlášení rektora Josefa Salače. Snahou ministra vnitra Milana Chovance je uklidnit situaci, na jejímž rozpoutání se nijak nepodílel. 

Jediným zájmem Ministerstva vnitra je, aby škola fungovala a vychovávala kvalitní policisty. Cílem ministra vnitra pak je vyřešit nešťastnou situaci co nejrychleji. „Dnes jsem pana rektora Policejní akademie Josefa Salače požádal o vysvětlení jeho kroků. Od 23. ledna se s ním snažím sejít a bez emocí si vyjasnit stanoviska. Tomuto setkání se však vedení školy z nějakému důvodu bránilo. Bohužel, když už se nám podařilo se na schůzce domluvit, vedení Policejní akademie pokračuje ve vydávání stanovisek a prohlášení, která nenasvědčují zájmu o věcnou diskusi. Proto jsem nucen odložit plánované setkání do té doby, než pan rektor své kroky vysvětlí. To jsem mu dnes také sdělil,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že doufá, že se všechna nedorozumění co nejdříve vyřeší. 
 
Přehled komunikace s Policejní akademií
  • 23. ledna 2015 – svolal ministr vnitra schůzku s vedením Policejní akademie. Záměrem bylo informovat vedení školy o zákonnosti postupů resortu vnitra a uklidnit mediálně rozjitřenou amosféru.
  • 30. ledna – cca hodinu před plánovaným jednáním vedení školy schůzku zrušilo z důvodu zdravotní indispozice pana rektora, a to bez náhrady.
  • 3. února – po marných pokusech kontaktovat pana rektora ministr vnitra znovu požádal o urychlené setkání – tuto snahu pan rektor nevyslyšel.
  • 6. února – pozval rektor Josef Salač ministra vnitra na 13. února na jednání kolegia rektora. Toto pozvání ministr vnitra přijal.
  • Následně se ministr vnitra dozvěděl, že pan rektor ještě před pozváním rozeslal koaličním politikům dopis, v němž mj. ministra vnitra označuje za toho, kdo nechce o situaci jednat.
  • 10. února – proto Milan Chovanec informoval pana rektora o odložení schůzky do doby, než pan rektor své poslední kroky vysvětlí.
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem