Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Ivan Langer na zahájení IDETu

Dnes, v úterý 5. května, byl na brněnském výstavišti zahájen 10. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, který potrvá do 7. května 2009. Slavnostního otevření se za Ministerstvo vnitra zúčastnil ministr Ivan Langer, přítomni byli také policejní prezident Oldřich Martinů, generální ředitel HZS Miroslav Štěpán, 1. náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar a ředitel Kriminalistického ústavu Praha Emil Vančo. 

Expozice Ministerstva vnitra v pavilonu Z se rozkládá na ploše o velikosti kolem 1000 m2. Ministerstvo využilo možnosti, aby zde představilo své aktivity v této oblasti, tedy zejména reformu Policie ČR. Ta vytváří podmínky k tomu, aby policie pracovala mnohem víc preventivně než represivně (zcela ve shodě s heslem, že nejlepší trestný čin je ten, ke kterému nedošlo) a stala se z ní otevřená, komunikativní, spolehlivá organizace. Značná část expozice se věnuje projektu P1000, v jehož rámci se modernizují služebny včetně vybavení technologiemi ICT a obnovuje se automobilová technika, a samozřejmě také změnám v HZS v posledních letech. "Chceme nechat návštěvníky nahlédnout do současné činnosti policie i hasičů, kterou vystihuje motto Pomáhat a chránit," řekl Ivan Langer. "Rádi bychom je přesvědčili, že zároveň s materiálními změnami se mění i vztah většiny policistů a hasičů k jejich práci a že hrdost na uniformu přestává být jen prázdným pojmem, ale pocitem, který příslušníci sborů skutečně prožívají," dodal ministr.

Stěžejním monotematickým blokem se bude prezentovat Kriminalistický úřad Praha, jeden z nejstarších vysoce specializovaných policejních útvarů, který odslavil 50. výročí svého vzniku.

Expozice MV ukáže návštěvníkům, jak policisté, hasiči i ostatní zaměstnanci MV přispívají každodenní činností k vytváření bezpečného prostředí pro běžný život. Představí veřejnosti nové projekty, technologie, techniku, a pokusí se tak všechny přesvědčit, že pracovníci resortu jsou tu proto, aby se stali rádci a pomocníky, na které se může každý kdykoli obrátit.

  

Bc. Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


5. května 2009

Odkazy do noveho okna

1. Ministr Langer a policejní prezident Martinů přicházejí k expozici

1. Ministr Langer a policejní prezident ... 

Detailní náhled

2. Ivan Langer na trenažeru

2. Ivan Langer na trenažeru 

Detailní náhled

3. Prohlídka expozice

3. Prohlídka expozice 

Detailní náhled

4. Stánek Ministerstva vnitra

4. Stánek Ministerstva vnitra 

Detailní náhled

5. Nová policejní vozidla

5. Nová policejní vozidla 

Detailní náhled

6. Hasičská technika

6. Hasičská technika 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem