Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra zveřejňuje dokument konkretizující minimální požadavky na kvalifikované eID systémy a eID prostředky

Ministerstvo vnitra zveřejňuje dokument konkretizující minimální požadavky na kvalifikované systémy elektronické identifikace a na prostředky pro elektronickou identifikaci v rámci nich vydávané a používané [DKP IDP]. 

Dokument byl vypracován Ministerstvem vnitra pro účely vysvětlení a bližší konkretizace požadavků CIR 2015/1502, na které odkazuje zákon č. 250/2017 Sb., o elektronické identifikaci (dále jen zákon o elektronické identifikaci) v souvislosti s požadavky na kvalifikované systémy elektronické identifikace a na prostředky pro elektronickou identifikaci v rámci nich vydávané a používané.

Dokument je primárně určen pro žadatele o získání akreditace pro správu kvalifikovaného systému, dále pro kvalifikované správce (viz § 4 a § 5 zákona o elektronické identifikaci) a v neposlední řadě pro pověřené osoby posuzující splnění požadavků kladených zákonem o elektronické identifikaci na kvalifikované systémy a na prostředky pro elektronickou identifikaci (viz § 11 zákona o elektronické identifikaci). Vzhledem k tomu, že se materiál vyslovuje k dynamickým oblastem, kde technický vývoj neustále pokračuje, předpokládá se průběžná aktualizace tohoto dokumentu.

Aktuální verze

Předcházející verze

  


Odbor eGovernmentu, 15. prosince 2020

vytisknout  e-mailem