Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra uspělo se svými projekty v soutěži Egovernment The Best 2016

Vítězem jedenáctého ročníku soutěže Egovernment The Best je v kategorii centrálních projektů Informační systém registru smluv. Třetí místo získal projekt SOCCR, tedy dohledové centrum ministerstva vnitra pro provoz ICT systémů a kybernetickou bezpečnost. 

"Za půl roku se nám podařilo efektivně vybudovat kvalitní systém registru smluv, který je instalován ve dvou geograficky oddělených datových centrech, a který výkonnostně bez problémů zvládá jeho masivní využívání. Od letošního července už v něm bylo totiž publikováno přes 140.000 smluv. Systém tak jednoznačně přispívá ke zvýšení transparentnosti veřejné správy," uvedl Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu ministerstva vnitra, který projekt vedl.

Soutěž pořádá již jedenáct let magazín Egovernment. Jejím cílem je především představení jednotlivých realizovaných projektů elektronizace veřejné správy v ČR. V rámci slavnostního vyhlášení byly představeny i další projekty zaměřené především na Smart cities, architekturu úřadu a efektivní a transparentní správu veřejných financí.

Vítězné projekty letošního ročníku soutěže oceňovali v pražském Obecním domě náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký a náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Jaroslav Strouhal. "Dvě výborná umístění ministerstva vnitra prokazují, že děláme kvalitní a smysluplné projekty. Ale vážím si toho, že i jiné úřady jsou schopny vybudovat dobré systémy. Veřejná správa se nemá v oblasti ICT za co stydět," dodal náměstek Jaroslav Strouhal.

Do soutěže mohli zástupci veřejné správy nominovat své projekty už od dubna. Tradičně byla soutěž připravena ve čtyřech kategoriích:

  • projekty obcí;
  • projekty měst a městských částí;
  • projekty krajů;
  • centrální projekty.

Všechny přihlášené projekty budou popsány ve sbírce projektů Egovernment The Best 2016 - Deloitte, která vychází v půlce prosince.

 

Odkazy do noveho okna

Egovernment The Best 2016 - obr 1

Oceněným gratuloval Jaroslav Strouhal, n... 

Detailní náhled

Egovernment The Best 2016 - obr 2

Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu,... 

Detailní náhled

Egovernment The Best 2016 - obr 3

Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vni... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem