Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra spustilo CzechPOINT@home

Ministerstvo vnitra spustilo v pondělí 8. října 2012 novou službu CzechPOINT@home. Firmy, podnikatelé i občané, kteří dávají přednost elektronické komunikaci, tak mají možnost získat výpis z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a dalších rejstříků informačních systému veřejné správy v elektronické podobě. Stačí mít aktivní datovou schránku. Pak už pro požadovaný výpis nemusí chodit na kontaktní místo Czech POINT. Výpis bude zdarma doručen do datové schránky. 

 
CzechPOINT@home zatím nabízí elektronické výpisy z:
  • obchodního rejstříku
  • insolventního rejstříku
  • rejstříku trestů právnických osob
  • živnostenského rejstříku
  • seznamu kvalifikovaných dodavatelů.
 
Nabídka výpisů bude postupně doplňována v závislosti na změnách v legislativě ČR.
 
Elektronická komunikace z domova
CzechPOINT@homeneboli internetové kontaktní místo je určen pro podnikající fyzické osoby, právnické osoby i fyzické osoby, kterým usnadní elektronickou komunikaci. Umožní všem držitelům datových schránek přístup k vybraným výpisům z informačních systémů veřejné správy, které jinak poskytuje v listinné podobě každé kontaktní místo veřejné správy – Czech POINT.
 
Hlavním přínosem CzechPOINT@home je přístup k výpisům bez nutnosti návštěvy kontaktního místa Czech POINT. Žadatel obdrží požadovaný výpis v elektronické formě, včetně elektronického podpisu. To mu umožní nakládat dále s tímto výpisem jako s elektronickým originálem. Výpisy najdou využití především při komunikaci s orgány veřejné moci, ale i s právnickými osobami.
 
Přístup ke službě CzechPOINT@home se nachází na Portálu veřejné správy (www.portal.gov.cz). O zřízení datové schránky je možné požádat na http://www.datoveschranky.info/obcan/#zrizeni_datove_schranky)
 
Více informací naleznete na www.czechpoint.cz.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem