Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH vstupuje do svého 30. ročníku. I letos se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a to od 17. do 21. září 2019 za účasti Ministerstva vnitra a Policie ČR

Veletrh „FOR ARCH 2019“ se uskuteční v termínu 17. – 21. září 2019 v Praze. Jde o nejprestižnější mezinárodní stavební veletrh s bezpečnostní problematikou pořádaný na území ČR.

Cílem a hlavní úlohou veletrhu je představovat nejnovější trendy, postupy a systémy v protipožární ochraně, zabezpečovací technice, ostraze a ochraně objektů, systémech pro inteligentní budovy, bezpečnosti v dopravě, IT a kybernetické bezpečnosti, ale i materiálně-technického vybavení pro záchranáře.

Odbor prevence kriminality MV ČR (OPK) se mimo jiné věnuje tvorbě a realizaci koncepce prevence kriminality. Ve vztahu k zaměření FOR ARCH pak zejména:

  • provádí koncepční a metodickou činnost při vytváření programů prevence kriminality,
  • zajišťuje informování veřejnosti o způsobech a metodách ochrany před trestnou činností formou publikací, letáků, videoprogramů, výstav atd.,
  • poskytuje odborné konzultace obcím a občanským sdružením,
  • vykonává publikační a lektorskou činnost.

Konkrétním naplněním je realizace programu Bezpečná lokalita a také preventivního projektu Bezpečná země přímo na veletrhu v poradenském centru. Ministerstvo vnitra ČR a Policie ČR ve spolupráci s Poradním sborem pro situační prevenci kriminality Ministerstva vnitra zde nabízí občanům užitečné rady a informace.

Na veletrhu se budeme též zabývat novým celorepublikovým preventivním projektem. Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ představuje souhrn preventivních opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání.

OPK spolu s Policií ČR a s dalšími partnery připravuje kromě činnosti poradenského centra celkem dvě doprovodné akce veletrhu. Jednak seminář s názvem: “Bezpečný bytový dům SVJ/BD 4.0 – trendy a možnosti, pro moderní zabezpečení majetku a bytů“ a dále pak seminář k projektování staveb za využití norem prevence kriminality.

Veškeré aktivity OPK na připravovaném veletrhu FOR ARCH 2019 jsou rámovány vládou schválenou „Strategií prevence kriminality v České republice na léta 2016 až 2020“.

Připravovaný veletrh FOR ARCH 2019 je tedy především zaměřen na oblast bezpečnosti osob a majetku. Jde o aktivitu, která vytváří bezpečné podmínky pro spokojený život našich občanů.

Na FOR ARCHu 2019 bude též pokračovat technologické fórum, prezentace Stavba roku, odborné konference a další projekty. Organizátoři chystají několik novinek, jednou z nich je 1. kontraktační den pro odborníky, techniky, řemeslníky a architekty.

Právě veletrh FOR ARCH je platformou, kde je možné trendy sledovat, kde se odborníci mohou zapojit a návštěvníci využít informace a nabídky ke spokojenému a bezpečnému bydlení.

Zpracoval: JUDr. Tomáš Koníček z odboru prevence kriminality MV ČR, zástupce resortu ve Výstavním výboru veletrhu

vytisknout  e-mailem