Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní konference „eID a veřejné registry“

Ministerstvo vnitra ČR ve spolupráci s Evropskou komisí pořádá mezinárodní konferenci s názvem „eID a veřejné registry“. Konference byla zahájena 6. dubna 2009 neformální večeří v Praze a pokračuje dne 7. dubna 2009 v Hradci Králové při příležitosti konání již dvanáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě. 

Tato významná akce pod hlavičkou českého předsednictví má za cíl představit současný stav vývoje a plány do blízké budoucnosti v oblasti eID (elektronické identifikace) a veřejných registrů v Evropě. Kompatibilita národních eID systémů napříč EU je považována za základ budování celoevropského trhu služeb a rozvoje informační společnosti. Konference má v souladu s mottem našeho předsednictví odstranit alespoň některé bariéry v oblasti eGovernmentu, které mezi jednotlivými členskými státy existují. Vzájemné uznávání elektronické identity přes hranice je stále spíše snem, než každodenní realitou pro téměř 500 milionů Evropanů.
 
Mezinárodní konference „eID“ a veřejné registry“ se účastní zástupci všech relevantních organizací a nejvýznamnějších projektů a iniciativ k problematice elektronické identifikace.
 
Konferenci úvodním proslovem zahájí ministr vnitra Ivan Langer, generální ředitel generálního ředitelství pro informační společnost a média Evropské komise Fabio Colasanti a prezident Svazu měst a obcí Oldřich Vlasák.
 
Účastníci mají možnost zhlédnout celkem 11 prezentací od předních evropských expertů na téma elektronické identifikace a veřejných registrů.
 
  
Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem