Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Medailová sprinterka Barbora Šplechtnová

Talentovaná atletka Barbora Šplechtnová byla 1. července zařazena do OLYMPU Centra sportu Ministerstva vnitra a hned zazářila na evropském šampionátu. 

Tmavovlasá, vysoká odchovankyně přípravky PSK Olymp Praha o sobě dávala znát už v žákovských kategoriích, ale nyní od 6. do 8. července prožívala náročné tři dny při ME do „17“ let konaném v maďarském Gyoru. Náročné období to bylo samozřejmě i pro jejího trenéra Petra Habáska, zda zúročí tréninkovou přípravu.

Druhý den dopoledne čekaly Barboru rozběhy na 200 m, kde se ve třetím běhu probojovala do semifinále z přímého postupového místa a zaznamenala výkon 24,47 s. Následující den dopoledne musela Bára běžet mnohem rychleji, aby se jí podařilo podívat se do vysněného finále, to se jí povedlo a časem 23,92 s, si vyrovnala své letošní maximum, avšak při síle nepovoleného větru. Ve večerním finále o sobě dala znát únava a Báře se už nepodařilo běžet výkon podobný tomu v semifinále, a tak za čas 24,45 s brala pěkné 7. místo.    

Aby toho neměla v nohou při své první velké mezinárodní akci málo, poslední den šampionátu se postavila na čáru druhého úseku předávkového území štafety a v cíli už kvarteto dívek slavilo stříbrnou medaili! Sprinterky finišovaly v čase 2:09.41.


Šplechtnová Barbora.JPG

Báru teď čeká zasloužený odpočinek a načerpání sil do druhé poloviny letní sezony

vytisknout  e-mailem