Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference o G-cloudu

Ministerstvo vnitra společně s Českou společností pro systémovou integraci uspořádají konference o G-cloudu a dalších ICT řešeních. 

První z akcí už proběhla na půdě Vysoké školy ekonomické
 
Ministerstvo vnitra a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) zajišťují letos a příští rok konference na podporu řešení a řízení ICT služeb ve veřejné správě. Cílem každé konference bude analyzovat stav dané oblasti u nás i ve vybraných zemích světa a na základě těchto analýz a diskuse na konferenci navrhnout alternativy řešení dané oblasti a zhodnotit jejich plusy a minusy. Účastníky konferencí jsou manažeři veřejné správy, odborníci na danou problematiku z firem a z vysokých škol.
 
Mezi otázkami, na které budou konference hledat odpovědi, patří například to, co je cílem sdílených ICT služeb a Government Cloudu (G-cloudu) v ČR, jaké výhody a nové problémy realizace G-cloudu přinese, na jaké služby se má sdílení ICT služeb a G-cloud zaměřit či zda je mají poskytovat jen instituce veřejné správy, jen soukromé subjekty nebo kombinace obou možností.
 
Podle náměstka ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Jaroslava Strouhala by konference měly podpořit i spolupráci mezi Ministerstvem vnitra, ostatními institucemi v rámci veřejné správy, firmami a univerzitami.
 
Profesor Jiří Voříšek, prezident ČSSI, upozornil během první konference z plánovaného cyklu na některé současné problémy v oblasti ICT veřejné správy. Například na to, že u orgánů veřejné správy není zatím rozlišována odpovědnost věcná (za data a funkcionalitu aplikací) od zodpovědnosti technologické (za infrastrukturu, na které aplikace běží) nebo že sdílené služby jsou u nás zatím málo využívány.
 
Ředitel odštěpného závodu ICT služby České pošty Jan Přerovský zas zmínil příklad z Dánska, kdy konsolidace datových center pod novou agenturu přinesla úsporu cca 40 % provozních nákladů. A zdůraznil cíl ČP OZ, jímž je poskytovat sdílené služby státu.
Odkazy do noveho okna

náměstek Strouhal

náměstek Strouhal 

Detailní náhled

profesor Voříšek

profesor Voříšek 

Detailní náhled

publikum

publikum 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem