Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Národní informační den programů EU pro oblast informační společnosti

Dne 26. února 2013 uspořádalo Ministerstvo vnitra, odbor veřejné správy a eGovernmentu, Národní informační den programů EU pro oblast informační společnosti. 

Cílem tohoto informačního dne bylo podat účastníkům informace o možnostech financování ICT projektů z programů Evropské unie a zároveň informovat o evropských strategiích a prioritách v této oblasti. Dále byly účastníkům informačního dne představeny nové nástroje financování projektů EU, které začnou fungovat v roce 2014. Informační den se setkal s velkým zájmem zástupců veřejné správy, nestátních neziskových organizací i malých a středních podniků.
 
Za rezort Ministerstva vnitra přednášela Dana Černohousová a Josef Hruška, kteří účastníkům informačního dne představili programy CIP ICT-PSP (Program pro podporu politik v oblast ICT zařazený v rámci Rámcového programu pro konkurenceschopnost a inovace), Safer Internet (Bezpečnější Internet) a ISA (Řešení interoperability pro evropské orgány veřejné správy). Irina Zálišová, ředitelka agentury pro evropské projekty a management (EPMA), přednášela o Evropské Digitální Agendě a vyhlídkách do budoucna (Horizont 2020) a poskytla potenciálním zájemcům pohled na projekty z pozice hodnotitele. Jiří Průša ze sdružení CZ.NIC prezentoval zkušenosti ze zapojení do projektů EU v rámci loňské výzvy. Nový nástroj pro propojení Evropy (Connecting Europe Facility – CEF) přiblížil zástupce Ministerstva financí Michal Částek a seznámil účastníky informačního dne s aktuálním stavem diskusí k tomuto nástroji.  Kateřina Slavíková z Technologického centra AV ČR prezentovala aktivity kanceláře CZELO v Bruselu (Czech Liaison Office for Research and Development).
 
Zájemci o předložení projektu se mohli v rámci informačního dne setkat se zástupci MV působícími jako národní kontaktní body pro výše uvedené programy a prodiskutovat návrhy svých případných projektů.

 

Odkazy do noveho okna

Národní infoden programů EU - foto 1

Národní infoden programů EU - foto 1 

Detailní náhled

Národní infoden programů EU - foto 2

Národní infoden programů EU - foto 2 

Detailní náhled

Národní infoden programů EU - foto 3

Národní infoden programů EU - foto 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem