Ministerstvo vnitra České republiky

eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Juniorská štafeta biatlonistů získala stříbro z MS

Na Mistrovství světa juniorů v biatlonu ve finském Kontiolahti obsadila štafeta juniorů ve složení Vlastimil Vávra, Matěj Krupčík, Michal Žák a Martin Krčmář v dramatickém finiši 2. místo

Všichni biatlonisté jsou smluvní sportovci Centra sportu MV. Zvítězilo kvarteto Norska. Dramatický finiš rozhodla až cílová kamera. Krčmář přespurtoval Rusa Cvetkova o desetinu sekundy, Francouze Desthieuxe o dvě desetiny.

Na medaili ze štafety dosáhli čeští junioři po osmi letech. Ve francouzském Haute Maurienne získala v roce 2004 rovněž stříbro sestava Milan Faltus, Ondřej Moravec, Miroslav Tomeš a Michal Šlesingr. Moravec a Šlesingr jsou nyní lídry české reprezentace, Faltus je servismanem a dnešním medailistům připravoval lyže.