Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jubilejní pražská Grand Prix

Třetí zastávkou letošního seriálu Grand Prix se stane naše hlavní město. Tento vysoce sledovaný a významný závod se v Praze pojede letos již popatnácté. Praha se tak stává pořadatelským místem číslo jedna v počtu konaných závodů Grand Prix v řadě. 

Na stadionu na Markétě se objeví světová plochodrážní esa, ke kterým patří Tomasz GOLLOB, Jaroslaw HAMPEL, Rune HOLTA z Polska a Janusz KOLODZIEJ z Polska, Jason CRUMP a Chris HOLDER z Austrálie, Greg HANCOCK z USA, Chris HARRIS z Anglie, Kenneth BJERRE a Nicki PEDERSEN z Dánska, Andreas JONSSON ze Švédska, Fredrik LINDGREN, Antonio LINDBACK a Thomas Jonasson ze Švédska a Emil SAYFUTDINOV z Ruska.
 
Každý pořadatel má právo nominovat do svého závodu „domácího“ jezdce, kterému je udělena tzv. „divoká karta“. Pro Prahu byla divoká karta letos udělena loňskému mistru republiky Matěji Kůsovi, který startoval na divokou kartu již v loňském ročníku. Na pozici druhého náhradníka postoupil i další sportovec CS MV, Zdeněk Simota.
 
Stadion Markéta hostí tuto významnou událost plochodrážního sportu pravidelně od roku 1997. Nemůže sice svou velikostí konkurovat takovým gigantům, jakým je bezesporu Millenium Arena v Cardiffu, ale každým rokem překvapí něčím novým. Pořadatelé se snaží stále vylepšovat kvalitu služeb a zpříjemnit prostředí stadionu a atmosféru závodu. Letos jsou v nabídce finančně zvýhodněné rodinné vstupenky. Rok od roku roste zájem o závod Grand Prix i o českou plochou dráhu mezi tuzemskými diváky. Stále však převažují zahraniční fanoušci především z Polska, kteří považují plochou dráhu za svůj národní sport. Zájem o vstupenky na Grand Prix České republiky je rovněž z tradičních plochodrážních zemí, jako jsou Anglie, Dánsko nebo Švédsko.

Trénink se koná v pátek 27. května od 15 hodin a první jízda „2011 FIM Mitas Czech Republic Speedway Grand Prix“ bude na Markétě odstartována v sobotu 28. května v 19 hodin.

Odkazy do noveho okna

Matěj Kůs a Zdeněk Simota

Matěj Kůs a Zdeněk Simota 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem