Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce zahájila akci „HRABĚ“

Inspekce Policie České republiky zadržela policistu Krajského ředitelství Policie České republiky hlavního města Prahy, z odboru dopravní policie a zahájila akci HRABĚ. Policista se dopustil korupčního jednání a je podezřelý z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby, podvodu a zločinu přijetí úplatku. 

Policista byl dne 10. 11. 2010 v ranních hodinách zadržen před budovou Krajského ředitelství PČR hl. m. Prahy přímo po převzetí úplatku. Podezřelý policista jako vyšetřující policejní orgán se snažil zmanipulovat  průběh vyšetřování dopravních nehod. Kontaktoval účastníky  těchto nehod a od těchto účastníků požadoval různé finanční částky za to, že celé vyšetřování dopravní nehody ovlivní tak, aby nebylo možno věc kvalifikovat jako trestný čin, nýbrž jako přestupek.  
   
Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 byl zadržený předán i s návrhem na zahájení trestního stíhání a státní zástupce zahájil trestní stíhání. Vedení Krajského ředitelství Policie České republiky hl. m. Prahy bylo informováno o zadržení svého podřízeného.
  
 
kpt. Mgr. Martina Lídlová
tisková mluvčí Inspekce PČR

vytisknout  e-mailem