Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

I. etapa projektu DMVS (financování z IOP)

Obecné informace o DMVS

Ministerstvo vnitra koordinovalo realizaci projektu vytvoření digitální mapy veřejné správy (DMVS). Digitální mapa veřejné správy nabízí sjednocení dat z různých geografických informačních systémů v jedné aplikaci. Cílem projektu je usnadnění výkonu veřejné správy a zpřístupnění prostorových dat pro úřady i veřejnost v souladu se strategií Smart Administration, prosazující efektivní a uživatelsky přátelskou veřejnou správu, a rozvojem eGovernmentu v ČR.

Ministerstvo vnitra jako koordinační orgán v oblasti informačních a komunikačních technologí v ČR ve spolupráci s dalšími subjekty veřejné správy (Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK), Svaz měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR ) započalo přípravy podepsáním Memoranda o spolupráci při přípravě, řešení, testování a realizaci projektu "Digitální mapa veřejné správy" (pdf, 421 kB).

Hlavními uživateli DMVS jsou subjekty veřejné správy, občané, DMVS je také zdrojem jednotných a aktuálních informací pro složky Integrovaného záchranného systému České republiky.

  

vytisknout  e-mailem