Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hlasujte pro jedinečnost!

V seriálu Webový aligátor (vycházejícím od čísla 17/2011 VS) věnuje redakce pozornost samosprávám se zajímavými internetovými stránkami. Ohodnoceno bylo dosud 27 obcí. O tom, které z nich jsou ve zprostředkování nejen úředních informací prostřednictvím internetu doopravdy inovativní, můžete nyní rozhodovat i vy, milí čtenáři. Pro začátek nasazujeme do hlasovacího žebříčku pět webových stránek. V jejich prospěch lze hlasovat až do 13. února (viz níže).   
 
Webparáda leden
1. Bělov hlasujte zde
2. Veselíčko hlasujte zde
3. Radostná hlasujte zde
4. Krásná hlasujte zde
5. Voděrady hlasujte zde
 
Na e-mailových adresách jiri.chum@mvcr.cz nebo ivana.jungova@mvcr.cz uvítáme také další tipy na weby obcí, jež by se ve Webparádě podle vašeho názoru určitě měly objevit.
 

1.Bělov
Bělov se s úvodní stránkou vypořádal s nebývalou elegancí. Dynamiku dodávají měnící se zprávy, jež jsou doprovázeny obrázkem a naleznete mezi nimi i Starostovy řádky. Na viditelném místě je úřední deska a jednání zastupitelstva. Potěší i takové drobnosti, jako je nad nadpisem obce uvedení letopočtu *1141 (tedy rok „narození“ obce). Lze se také přihlásit k odběru RSS zpráv.
 
2. Veselíčko
U Veselíčka je na první pohled patrné z výňatku mapy, kde se obec nachází a nahlédnout do ní lze prostřednictvím webkamer. Fotografie a krátké
zprávy vás okamžitě uvedou do místního dění. Šikovné menu vás rychle nasměruje k všemu potřebnému a díky barevnému zvýraznění rubriky máte vždy přehled, v jaké části webu se právě nacházíte.
 
3. Radostná
Radostná dostála svému názvu. Brouzdání na webu je opravdu radostí. Sympatické je, že v pravém pruhu pamatují na místní části, které jsou představovány speciální fotogalerií a dokonce si můžete v rubrice Historie počíst také v kronikách dvou těchto částí (Lestkov a Volavec). K dispozici jsou i rozpočty a závěrečné účty obce.
 
4. Krásná
Web obce Krásná přináší svým vzhledem tak trochu futuristický zážitek. Je vidět snahu o využívání nejnovějších technologií. V kronice obce lze virtuálně listovat stránkami a to dokonce i se zvukem šustícího papíru! Rezervovat hřiště lze elektronicky a obec má svůj účet na Facebooku.
 
5. Voděrady
Voděrady jsou v designu zastánci spíše tradičnějšího pojetí. Upoutají tak především obsahem, v rubrice O obci Statistické údaje jsou již od přelomu tisíciletí pečlivě vedené údaje o obyvatelstvu či domech. Propracovaná je také rubrika Historie. Pro každý rok (od 2002 až dodnes) je k dispozici přehled událostí. Všechny zastupitele si lze prohlédnout na fotografiích.

vytisknout  e-mailem