Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Fotbalový turnaj družstev dětí z vyloučených lokalit

Asistenti prevence kriminality se na jaře věnovali sportu s dětmi z vyloučených lokalit. Byla jim určena akce, na které se podílela spousta dobrovolníků i sportovních nadšenců. Dne 3.5.2014 se na hřišti Salesiánského střediska volného času Don Bosco v Moravské Ostravě uskutečnil fotbalový turnaj družstev dětí z vyloučených lokalit ve věku 10 až 13 let. Tuto akci organizovali Asistenti prevence kriminality Městské policie Ostrava, ve spolupráci se strážníky úseku prevence. Kluci, kteří se pustili do boje, se cítili jako praví fotbalisté, protože všechna utkání pískal profesionální rozhodčí Českého fotbalového svazu Michal Přivradský.

Doprovodný program obohatily také tanečnice z kroužku sdružení Bílý nosorožec, nechybělo občerstvení a poháry i medaile pro první tři družstva. V celém turnaji mezi šesti družstvy zvítězili hoši Diecézní charity Horizont. Ani ostatní fotbalisté nepřišli zkrátka a za své výkony byli odměněni drobnými cenami. Soutěžící i diváci si prohlédli preventivní stánek s vybavením či výstrojí strážníků a ti odpovídali na spoustu otázek ohledně práce městské policie.

Organizátoři děkují hlavním sponzorům, kterými byly neziskové organizace: Vzájemné soužití, Společně-Jekhetane, Bílý nosorožec a prostory i sportovní vybavení poskytlo zdarma sdružení Don Bosco.


Bc. Martina Böhmová, vedoucí úseku prevence, Městská policie Ostrava
 

vytisknout  e-mailem