Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Fantastická Voborníková zazářila na mistrovství světa sedmým místem! Receptem na životní jízdu byla bezchybná střelba vestoje a proklatě rychlé nohy

Tak to byla v mlhavém Oberhofu z českého pohledu parádní neděle. Teprve dvaadvacetiletá Tereza Voborníková zajela ve stíhacím závodě žen na 10 kilometrů životní výsledek a na letošním mistrovství světa tak soupeřkám ukázala, že s ní rozhodně musí počítat. Vždyť se v průběhu klání zlepšila dokonce víc než samotná vítězka a vedoucí žena světového poháru z Francie Julia Simonová! 

V takové umístění se možná neodvážila doufat ani ona, i přesto se ukázalo, že na to má! Při obou střeleckých položkách vleže nejdříve udělala Voborníková vždy po jedné chybě, poté to už byl ale v jejím podání koncert. Když po dvou dalších střelbách vestoje opouštěla střelnici, držela se ve skupince bojující dokonce o páté místo. V nejprudším stoupání juniorskou mistryni světa dopředu hnali oba rodiče, a nakonec i díky skvělé jízdě dokázala cílovou čáru protnout na úžasném sedmém místě. Skončila tedy s doposud nejlepším výsledkem v seniorské kariéře.

Oproti startovnímu číslu se tak Voborníková zlepšila o celých 11 pozic. O jednu víc než konečná vítězka závodu Francouzka Julia Simonová. Ta startovala z 10. místa a ke zlatu z mistrovství světa v Pokljuce přidává nyní i druhé z letošního šampionátu. Markéta Davidová dojela ve stíhačce 16. a Lucka Charvátová 41. 

V neděli měli na programu stíhací závod i muži. V něm si nejlépe vedl Michal Krčmář, který musel kvůli chybám ve střelbě celkem na čtyři trestná kola. Nakonec z toho bylo 19. místo. Jakub Štvrtecký dojel 22., Tomáš Mikyska 31. a Adam Václavík 51.

Odkazy do noveho okna

Voborníková

zdroj instagram.comcesky.biatlon.officia... 

Detailní náhled

Voborníková_MS 2023

zdroj instagram.comcesky.biatlon.officia... 

Detailní náhled

Tereza Voborníková_MS 2023

zdroj instagram.comcesky.biatlon.officia... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem