Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Evropa přijala deklaraci k rozvoji eGovernmentu

Budou se více zohledňovat potřeby občanů při využívání elektronických služeb státu 

Ministerskou deklaraci k eGovernmentu přijalo v estonském Tallinnu třicet dva členských zemí Evropské unie a Evropského sdružení volného obchodu. Za Českou republiku ji podepsal náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal.

Deklarace vyzdvihuje priority pokračující digitalizace veřejné správy a rozvoje přístupných, uživatelsky přívětivých, zabezpečených a interoperabilních elektronických služeb, které plně respektují platnou legislativu na ochranu osobních údajů. Cílem dalšího rozvoje eGovernmentu na národní, přeshraniční i celoevropské úrovni je zajistit, aby v nejbližší době a všude tam, kde je to z podstaty věci možné, mohli občané, podnikatelé a firmy využívat digitální kontakt s veřejnou správou.

Náměstek Jaroslav Strouhal k přijetí deklarace dodává: "Cíle stanovené v deklaraci jsou shodné s našimi vlastními strategickými dokumenty a projekty zaměřenými na implementaci elektronické identity, úplného elektronického podání a rozvoje digitálních služeb. Vítáme důraz na interoperabilitu a udržitelnost řešení, která se již osvědčila. Stejně tak nutnost zohledňovat potřeby a preference uživatelů služeb eGovernmentu".

Ministři odpovědní za digitalizaci veřejné správy se na neformálním setkání shodli, že přes jednoznačné pokroky v oblasti eGovernmentu za poslední roky lze Tallinnskou deklaraci považovat za aktuální nasměrování dalšího rozvoje a společného úsilí. Deklarace přitom definuje zvlášť kroky, které je třeba podniknout na národní úrovni, a aktivity, které je třeba realizovat na úrovni Evropské komise. 

Elektronicky podepsaná Tallinnská deklarace je k dispozici zde.

Ukázky z ministerské konference k eGovernmentu jsou zde.

 

Odkazy do noveho okna

Tallinn_Declaration_-_obr_1

JUDr. Jaroslav Strouhal, náměstek minist... 

Detailní náhled

Tallinn_Declaration_-_obr_2

JUDr. Jaroslav Strouhal, náměstek minist... 

Detailní náhled

Tallinn_Declaration_-_obr_3

Závěrečné foto 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem