Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oznámení o udělení akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace (poskytovatel: CZ.NIC, z. s. p. o.)

Dne 12. května 2020 obdrželo Ministerstvo vnitra žádost sdružení CZ.NIC, z. s. p. o., se sídlem Praha 3 - Vinohrady, Milešovská 1136/5, PSČ 130 00, IČO 67985726, o udělení akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace dle § 5 zákona č. 250/2017 Sb., o elektronické identifikaci. 

Prostředek pro elektronickou identifikaci s úrovní záruky VYSOKÁ vydávaný v rámci kvalifikovaného systému el. identifikace se bude sestávat z kombinace uživatelského hesla k mojeID účtu, PINu příslušnému k FIDO2 tokenu certifikovaného minimálně na úroveň L2 dle certifikačního programu FIDO Alliance. FIDO2 token dále musí být založen na bezpečné platformě certifikované podle standardu FIPS 140-2 Level 3 nebo Common criteria EAL4 + AVA_VAN5 v souladu s příslušným profilem ochrany bezpečné platformy. Pro použití FIDO2 tokenu je zapotřebí zadat minimálně čtyřmístný PIN a zároveň nesmí token umožňovat nahrazení PIN biometrií. FIDO2 token musí dále zajistit, že soukromý klíč bude používán pouze pro podpis výzev dle FIDO2 standardu a FIDO2 token musí být blokován maximálně po 8 neplatných pokusech zadání PIN.

Sdružení CZ.NIC, z. s. p. o. splnilo zákonné požadavky pro udělení akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace.

Ministerstvo vnitra České republiky, odbor eGovernmentu, jakožto orgán příslušný k rozhodnutí o udělení akreditace podle § 5 odst. 6 zákona č. 250/2017 Sb., udělilo rozhodnutím č. j. MV- 76759-44/EG-2020 ze dne 8. března 2021 sdružení CZ.NIC, z. s. p. o. akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace "mojeID" v souvislosti s vydáváním a používáním prostředků pro elektronickou identifikaci založených na kombinaci uživatelského hesla k mojeID účtu, PINu příslušnému k FIDO2 tokenu, který je certifikován minimálně na úroveň L2 a splňuje dále výše uvedené požadavky, pro úroveň záruky VYSOKÁ. Uvedené rozhodnutí nabylo právní moci dne 8. března 2021.

  

vytisknout  e-mailem