Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dvouapůlhodinovou bitvu musel rozhodnout až tiebreak. Tenista Macháč statečně čelil světové jedničce a troufl si i na pár jobovek

Precizní kraťas těsně za síť a udýchanému Novaku Djokovičovi nezbylo nic jiného, než jen uznale pokývnout směrem k Tomáši Macháčovi, který možná ani sám nevěřil, co si to právě proti držiteli dvaadvaceti grandslamových titulů a aktuální světové jedničce dovolil. Mladý rošťák bavil zaplněný kurt na tenisovém turnaji v Dubaji a odvahou leckdy šokoval i samotného krále tenisu. Málokdo by tak na první pohled tipnul, že oba hráče v žebříčku dělí celých 129 míst. I tak dokázal Macháč uhrát set a duel musel rozhodnout až tiebreak ve třetí sadě. 22letý člen Olympu Centra sportu Ministerstva vnitra bohužel v pavouku pětistovkového turnaje ve Spojených arabských emirátech končí po setech 3:6, 6:3 a 6:7, i tak mu tleskali fanoušci i sám Djokovič! 

Není to tak dávno, co dokázal Čech skolit téměř neporazitelného Novaka Djokovice. Před rokem sesadil srbského fenoména z piedestalu Jiří Veselý. Tak proč by to na turnaji ATP 500 v Dubaji neměl zvládnout kvalifikant Tomáš Macháč? S notnou vervou se tak mladý Olympák pustil do boje proti Goliášovi v podobě světové jedničky. První set však probíhal v souladu s predikcemi a favorit jej ovládl i se ztraceným podáním 6:3.

V druhém setu už se ale vyplácela Macháčova odvážná hra a hned z kraje vzal Srbovi podání. Najednou vedl mladík 3:0 a bylo zaděláno na drama. Náskok dokázal rodák z Berouna udržet až do konce a ihned proměnit i první setbol. Bylo srovnáno na sety 1:1!

Ve druhém gemu třetí sady si Macháč vyžádal ošetření pravé ruky, kterou proklepával už delší dobu. Bojovník ze srdce Evropy se však odmítal vzdát a skóre 4:4 bylo nervy drásající. Set se nakonec protáhl až do tiebreaku, kde sice Macháč ztratil tři podání, ale zvládl alespoň odvrátit jeden mečbol. Napodruhé už ale srbská hvězda nezaváhala a jasným poměrem 7:1 vyhrála zkrácenou hru a také své třinácté utkání v letošní sezoně. Macháč ale udělal skvělý dojem a při odchodu z kurtu mu mohutně tleskali jak diváci na tribunách, tak i sám Djokovič.

Macháč.jpg
Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

vytisknout  e-mailem