Ministerstvo vnitra České republiky

eGovernment

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Druhý víkendový úspěch sportovců Olympu Ministerstva vnitra ČR

Ženská biatlonová štafeta skončila po dvou letech ve světovém poháru na stupních vítězů, muži dojeli čtvrtí

Ženské biatlonové kvarteto tak dosáhlo ve štafetě na 4 x 6 kilometrů v německém Oberhofu nečekaného úspěchu. Tým v netradičním složení Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková vybojoval po trochu rozpačitých výsledcích českého biatlonu v první části světového poháru poprvé medailové umístění, a to zejména díky skvělému běhu a střelbě Markéty Davidové a Evy Puskarčíkové.

Velký úspěch v Oberhofu zaznamenala také mužská štafeta na 4 x 7,5 kilometrů ve složení Ondřej Moravec, Michal Krčmář, junior Jakub Štvrtecký a Tomáš Krupčík, která si dojela po čtyřech letech pro „bramborovou medaili“.