Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Doklad o valorizaci v roce 2023

Odbor sociálního zabezpečení Ministerstva vnitra informuje příjemce dávek důchodového pojištění a výsluhového příspěvku, které vyplácí Ministerstvo vnitra, že zvýšení všech dávek od 1. ledna 2023 (tzv. řádná valorizace) proběhlo v informačním systému řádně. Uvedené dávky budou odeslány k výplatě v řádném výplatním termínu 11. dne v měsíci tak, aby v případě hotovostní výplaty byly k dispozici 11. ledna 2023 k výplatě prostřednictvím České pošty a při bezhotovostním převodu dávky byly nejpozději dne 11. ledna 2023 připsány na účet.

S ohledem na neočekávanou technickou závadu budou oznámení o valorizaci důchodů a rozhodnutí o valorizaci výsluhového příspěvku bezodkladně odeslány, jakmile se podaří vzniklé potíže vyřešit. Na odstranění technické závady se intenzivně pracuje, aby bylo možné uvedené doklady do lednové splátky všem příjemcům odeslat.

Odbor sociálního zabezpečení Ministerstva vnitra se tímto všem příjemcům dávek za vzniklé nepříjemnosti omlouvá. Pokud by některý z příjemců dávek nutně potřeboval oznámení či rozhodnutí o valorizaci, bude mu na jeho žádost potvrzení o výši dávky odesláno individuálně.

  

vytisknout  e-mailem