Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dne 15. a 16. ledna se v Praze uskuteční neformální zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci

Ministr vnitra Ivan Langer a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil oficiálně přivítají své resortní kolegy ze všech členských států Evropské unie už v lednu. Během 15. – 16. ledna 2009 budou řídit zasedání ministrů v Kongresovém centru Praha. 

Neformální zasedání ministrů vnitra a spravedlnosti bude rozděleno podle resortů do dvou dnů. První den se uskuteční neformální zasedání ministrů vnitra. Delegáti budou projednávat využívání moderních technologií pro bezpečnost a bezpečné využívání moderních technologií, využití moderních technologií v oblasti ochrany hranic, migrace a azylu, mezinárodní ochranu dětí, racionální protidrogovou politiku a Schengenský informační systém II.
  
V druhý den jednání budou předsednické priority představovat zástupci ministerstva spravedlnosti. Zaměří se na princip vzájemného uznávání v trestních věcech a na budoucnost rodinného práva. Na závěr představí projekt eJustice, v rámci které resort spravedlnosti usiluje o sjednocení a zrychlení přístupu k informacím z oblasti justice v celé Evropské unii.
  
Tímto si Vás dovolujeme pozvat na tiskovou konferenci ministerstva vnitra, která se bude konat ve čtvrtek 15. ledna 2009, v 16.15 – 16.45 hodin. Tisková konference ministerstva spravedlnosti proběhne v pátek 16. ledna 2009, ve 13.00 – 13.30 hod. Obě se uskuteční v tiskovém středisku Jižního sálu Kongresového centra Praha.


Mgr. Markéta Matlochová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem