Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Digitální mapa veřejné správy

DMVS nabídne sjednocení dat z různých geografických informačních systémů v jedné aplikaci 

Obecné informace o DMVS

Ministerstvo vnitra zahájilo realizaci projektu vytvoření digitální mapy veřejné správy (DMVS). Digitální mapa veřejné správy nabídne sjednocení dat z různých geografických informačních systémů v jedné aplikaci. Cílem projektu je usnadnění výkonu veřejné správy a zpřístupnění prostorových dat pro úřady i veřejnost v souladu se strategií Smart Administration, prosazující efektivní a uživatelsky přátelskou veřejnou správu, a rozvojem eGovernmentu v ČR.

Ministerstvo vnitra jako koordinační orgán v oblasti informačních a komunikačních technologí v ČR ve spolupráci s dalšími subjekty veřejné správy započalo přípravy podepsáním Memoranda o spolupráci při přípravě, řešení, testování a realizaci projektu „Digitální mapa veřejné správy“ (pdf, 421 kB). Na průřezovém projektu se kromě ministerstva vnitra podílejí ministerstvo životního prostředí, ministerstvo pro místní rozvoj, ministerstvo zemědělství, Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK), Svaz měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR.

Hlavními uživateli DMVS budou subjekty veřejné správy, občané a bude také hlavním zdrojem jednotných a aktuálních informací pro složky Integrovaného záchranného systému České republiky.

vytisknout  e-mailem