Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Co je a co není ISVS

Metodický pokyn vysvětluje na konkrétních příkladech, jaký informační systém je podle zákona o ISVS informačním systémem veřejné správy, vysvětluje jak přistupovat k popisu ISVS v informační koncepci. Zabývá se i vymezením toho, co za ISVS považováno není. 

Metodický pokyn má sloužit pracovníkům orgánů veřejné správy i společností, které se zabývají vývojem informačních systémů pro orgány veřejné správy či dodávají služby v této oblasti, aby mohli snáze určit, zda je určitý informační systém informačním systémem veřejné správy ve smyslu zákona o ISVS.

Zákon o ISVS č. 365/2000 Sb. zakotvuje povinnost orgánů veřejné správy vytvořit a vydat informační koncepci. Tedy dokument, v němž budou uvedeny dlouhodobé cíle v oblasti řízení kvality a bezpečnosti spravovaných ISVS, obecné principy pořizování, vytváření a provozování ISVS. Při vytváření informační koncepce jsou orgány veřejné správy postaveny před zásadní úkol identifikovat informační systémy veřejné správy, u kterých vykonávají úlohu správce ve smyslu zákona o ISVS. Tento metodický pokyn jim má v identifikaci ISVS pomoci.

vytisknout  e-mailem