Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Český ministr vnitra jednal se svým vietnamským protějškem

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 30. září 2019, jednal na zahraniční cestě ve Vietnamu se svým vietnamským protějškem, ministrem veřejné bezpečnosti Tô Lâmem. Tématem jednání byla zejména policejní spolupráce, výměna informací a zavedení přímého leteckého spojení z Hanoje do Prahy. 

Ministr vnitra Jan Hamáček se v rámci pracovní cesty sešel s ministrem veřejné bezpečnosti Tô Lâmem. Hovořili především o policejní spolupráci. „Vzhledem k tomu, že je vietnamská komunita v České republice třetí nejpočetnější národnostní menšina, je pro nás spolupráce a výměna informací s vietnamskou stranou naprosto klíčová,“ uvedl ministr vnitra s tím, že by byl rád, kdyby se spolupráce ještě více prohloubila. K tomu má dopomoci společná pracovní skupina, na níž se budou podílet zástupci české a vietnamské policie a na jejímž vzniku se ministři společně domluvili. Česká republika je také připravená pomoci s výcvikem vietnamské policie a hasičů.

Dalším z řešených témat byla otázka migrace. Jan Hamáček ocenil, že se v posledních letech rozvíjí spolupráce v oblasti školství a roste počet vietnamských studentů studujících na českých vysokých školách. V ekonomické migraci potvrdil otevření nového programu pro vysoce kvalifikované pracovníky, který lze využít i pro zdravotnický personál, například zdravotní sestřičky.

Ministři také v souvislosti s rozvojem cestovního ruchu v obou zemích hovořili o zavedení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Hanojí. Česká republika jeho zavedení podporuje. V souvislosti s tím proběhne mezi českou a vietnamskou stranou ještě diskuse o nastavení mechanismů při kontrole cestujících a prevence migračních rizik.

Během pracovní cesty se Jan Hamáček setká i s vietnamským premiérem Nguyen Xuan Phucem.

  

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

  

Odkazy do noveho okna

ADL_5198

ADL_5198 

Detailní náhled

ADL_5222

ADL_5222 

Detailní náhled

ADL_5351

ADL_5351 

Detailní náhled

ADL_5394

ADL_5394 

Detailní náhled

ADL_5397

ADL_5397 

Detailní náhled

ADL_5535

ADL_5535 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem