Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Časté dotazy Czech POINT

Výpis z Rejstříku trestů

Potřebuji výpis z Rejstříku trestů, co vše k vyřízení musím mít?

O výpis z Rejstříku trestů si můžete požádat na jakémkoli kontaktním místě veřejné správy - Czech POINT. S sebou musíte mít platný doklad totožnosti. Za žádost se hradí správní poplatek 100 Kč.

Výpis z Rejstříku trestů lze získat i elektronicky a zdarma prostřednictvím datové schránky fyzické osoby nebo po přihlášení do Portálu občana.
 

Může za mě požádat o výpis z Rejstříku trestů rodič, sestra či jiný zmocněnec?

O výpis z Rejstříku trestů za Vás může žádat zmocněnec, ale vždy musí předložit ověřenou plnou moc, kterou kontaktnímu místu veřejné správy Czech POINT ponechá. Ověřená plná moc musí splňovat: jednoznačnou identifikaci zmocněnce (ten, kdo jde žádost za někoho podat) i zmocnitele, předmět plné moci (předmětem je zde podání žádosti o výpis z Rejstříku trestů), datum udělení plné moci a ověřené podpisy obou osob. Vzor plné moci zde. Na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT tak předloží zmocněnec plnou moc spolu s platným dokladem totožnosti. Výpis z Rejstříku trestů mu bude za úhradu správního poplatku ve výši 100 Kč a podepsání žádosti na místě vydán.
 

Mohu použít generální plnou moc pro vydání výpisu z Rejstříku trestů?

Plnou moc si kontaktní místo veřejné správy Czech POINT ukládá do své evidence, proto pokud máte generální plnou moc, je nutné takovouto plnou moc vidimovat (vytvořit ověřenou kopii) a tuto předložit, kontaktní místo veřejné správy si ji ponechává. Nejlépe je však pro tyto účely klasickou plnou moc, viz vzor zde.
 

Výpis z Rejstříku trestů nejde vyřídit automaticky hned na přepážce. Existuje nějaká cesta, jak ho přesto získat?

V některých případech žádost o výpis z Rejstříku trestů "propadne" do tzv. "manuálního zpracování výpisu Rejstříku trestů". Žadatel o výpis tak obdrží žádost s číslem podání, na jehož základě si pak na kterémkoliv kontaktním místě Czech POINT může daný výpis vyzvednout a zde také zaplatit správní poplatek (100,- Kč). Na této žádosti je uveden i čas, kdy lze výpis vyzvednout.
 

Potřebuji výpis z Rejstříku trestů do zahraničí, lze jej vydat i v jiném jazyce než českém?

O výpis z Rejstříku trestů lze požádat na nejbližším kontaktním místě veřejné správy Czech POINT a k němu si vyžádat přílohu v konkrétním jazyce EU. Takto získaný výpis, tedy v českém jazyce s přílohou Vámi zvoleného cizího jazyka, je možno použít v jiné členské zemi, bez nutnosti jej překládat či legalizovat na zastupitelském úřadě. Pro získání výpisu je třeba mít standardně platný doklad totožnosti a obsluhu informovat o Vašem požadavku. Za žádost o výpis se hradí správní poplatek 100 Kč, vícejazyčná příloha se vydává zdarma.

  

vytisknout  e-mailem