Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Biatlonistou roku se stal Michal Krčmář

Anketa o nejlepšího biatlonistu proběhla večer 22. května v pražském Foru Karlín. Trofej biatlonisty roku převzal stříbrný medailista z olympiády v Pchjongčchangu Michal Krčmář. Veronika Vítková, která měla hodně podařenou sezonu – bronzová na olympiádě a třikrát bronzová ve světovém poháru – se umístila podle hlasování zástupců Českého svazu biatlonu hned za ním. Anketu na webu iDNES, v níž hlasovali fanoušci, zase ovládla Vítková a Krčmář byl druhý. 

Pořadí podle hlasování členů Českého svazu biatlonu:

1. Michal Krčmář, 2. Veronika Vítková, 3. Markéta Davidová, 4. Ondřej Moravec, 5. Tomáš Krupčík

Pořadí podle hlasování čtenářů iDNES:

1. Veronika Vítková, 2. Michal Krčmář, 3. Markéta Davidová, 4. Ondřej Moravec, 5. Tomáš Krupčík

Biatlonovou nadějí se stal devatenáctiletý Vítězslav Hornig z Jilemnice. Titul skokanky roku patřil juniorské mistryni světa Markétě Davidové, která se s juniorskou reprezentací rozloučila nejlépe, jak mohla. Nejlepším trenérem za uplynulý rok byl vyhlášen šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář, který ve funkci končí a posune se do role manažera reprezentace. Do síně slávy vešel Stanislav Řezáč, trenér mistryň světa ze štafet 1993 v bulharském Borovci.

Za příkladnou reprezentaci se dostalo poděkování Jaroslavu Soukupovi a Veronice Zvařičové, biatlonistům, kteří se rozhodli ukončit svou profesionální sportovní kariéru.

Michal Krčmář a Veronika Vítková, olympijští medailisté
Michal Krčmář, Veronika Vítková_ZOH 2018.jpg

vytisknout  e-mailem