Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Avízo - Pozvánka na tiskový brífink k zajišťování a správě majetku v trestním řízení

V úterý 6. března 2018 v 9.45 se uskuteční v budově Ministerstva vnitra tiskový brífink k zahájení mezinárodní konference s názvem "Životní cyklus zajištěných aktiv, správa majetku, překážky a příležitosti - přeměna zločinných aktiv v legitimní prostředky". 

Mezinárodní konference se bude zaobírat otázkou zajišťování majetku obviněným z trestné činnosti a jeho správou. O praxi se zajišťováním majetku italské mafie se podělí delegace z Itálie, své zkušenosti předají i hosté z Mexika, Nového Zélandu, Austrálie a dalších zemí.

V České republice funguje od roku 2017 v rámci Ministerstva vnitra oddělení Centrum zajištěných aktiv (CenZA), které nabízí a prodává movitý majetek zajištěný Policií ČR v trestním řízení. Jedná se nejen o automobily, počítače a telefony, ale i potraviny, nápoje či cigarety. Oddělení CenZA už realizovalo prodej takového majetku v řádu desítek milionů korun.

Tiskového brífinku se zúčastní první náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Jiří Nováček, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce ekonomiky a provozu Jiří Zmatlík a policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Pro účast na tiskovém brífinku je nutná akreditace. Žádost o akreditaci prosím pošlete na e-mail press@mvcr.cz do 17 hodin dne 5. 3. 2018.

Informace pro sdělovací prostředky
Kdy úterý 6. března 2018
Čas 9.45 hodin - tiskový brífink
Kde budova Ministerstva vnitra, Nad Štolou 3, Praha 7
Žádost o akreditaci je nutné poslat do pondělí 5. 3. 2018 do 17 hodin.

  

Marika Vitnerová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

  

vytisknout  e-mailem