Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ATIS4All

ATIS4All (Assistive Technologies and Inclusive Solutions for All) je tříletý evropský projekt podpořený v rámci programu CIP ICT-PSP. 

  1. Aktuálně "e-Inclusion Awards 2012"
  2. O projektu
  3. Proběhl 2. workshop
  4. Sdělovací newsletter

Zviditelněte Vaše projekty zaměřené na e-Inclusion a asistivní technologie!

V rámci podpory rozvoje informačních technologií a jejich roli při překonávání bariér vyhlásila Evropská komise soutěž„e-Inclusion Awards“, jejímž účelem je podpořit úspěšné projekty a osobnosti na národní úrovni. O tom, že Česká republika má Evropě co nabídnout svědčí výsledky předchozího kola soutěže z roku 2008, v rámci kterého se do finále probojovaly hned tři české projekty.
V rámci e-Inclusion Awards (http://www.e-inclusionawards.eu) je možné soutěžit ve dvou kategoriích, z nichž první je zaměřena na jednotlivce a druhá na projekty organizací:
 
  • Kategorie „I am part of IT“ je určena pro jednotlivce, kteří významným způsobem přispěli k rozšíření počítačové gramotnosti či podpořili využívání ICT u nezaměstnaných, zdravotně postižených či osob postižených sociální exkluzí. V rámci této kategorie budou zvlášť hodnoceny příspěvky těch, kteří působí samostatně nebo v malých organizacích do 19 zaměstnanců a zvláště těch, kteří působí v rámci velkých projektů. 
  • Kategorie „Be part of IT – Digital Champion Awards!“ je určena pro organizace, které podporují např. vzdělávání učitelů (lektorů) v oblasti ICT či usnadnění přístupu k digitálnímu obsahu. Obdobně jako předcházející kategorie, budou rozlišeny projekty podané malými organizacemi s max. 19 zaměstnanci a velkými podniky.
Prezentaci vybraných projektů či příběhů jednotlivců je pak možné podpořit rovněž pomocí internetových prezentací, blogů či videa, kdy Evropská komise u všech použitých materiálů doporučuje věnovat zvýšenou pozornost otázkám přístupnosti.
Uzávěrka přihlášek je 4. května 2012! 
 
Registrace : http://www.e-inclusionawards.eu/how-to-enter/registration-form/
 
Další možnosti zviditelnění zejména pro malé a střední firmy nabízí portál EASTIN (www.eastin.eu), který představuje celoevropský vyhledávací nástroj zaměřený na tzv. asistivní technologie. České společnosti působící v této oblasti mohou na portál vložit informace o svých výrobcích a najít tak např. nové odběratele v dalších státech EU. Pro uživatele asistivních technologií je vedle katalogu asistivních technologií výhodou rovněž částečná lokalizace portálu do češtiny. Registrace výrobků do katalogu je bezplatná. Prostřednictvím projektu ATIS4all (www.atis4all.eu) se na tvorbě projektu a s ním související komunity podílí rovněž Ministerstvo vnitra ČR.

 

Odbor Hlavního architekta eGovernment, 18.4.2012 

vytisknout  e-mailem